در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها

در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها – گروه آموزشی یکصد و یک

در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها
در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها

همه شما می دانید که تعداد متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بسیار زیاد است و بسیاری از داوطلبانی که پس از شرکت در کنکور سراسری تجربی، تراز مناسبی برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی کسب نمی کنند، این سوال برایشان ایجاد می شود که آیا امکان تحصیل به صورت بدون کنکور در این رشته ها وجو دارد یا خیر؟

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی به چه صورت می باشد؟در پاسخ باید بگوییم، تعدادی از دانشگاه های دولتی در برخی از دوره های آزمون سراسری، به پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، می پردازند به طوری که در سال 97، چند دانشکده علوم پزشکی در کل کشور با ظرفیت پذیرش 10 الی 20 نفر از میان داوطلبان خانم و آقا، جذب دانشجو داشته است اما در حال حاضر چند سالی است که رشته های پیراپزشکی در مقطع کاردانی به صورت بدون کنکور ارائه نمی شوند.

لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزمون 1400 رشته های پیراپزشکی، پزشکی و دندان پزشکی معمولا به صورت بدون آزمون ارائه نمی گردند.

چرا که این رشته ها به عنوان رشته های پر متقاضی بین داوطلبان کنکور سراسری شناخته شده و رقابت سنگینی برای پذیرش در آن ها وجود دارد.

همچنین بیان کردیم که معمولا رشته های پیراپزشکی به صورت بدون کنکور ارائه نمی شوند اما ممکن است در برخی از دوره های آزمون سراسری به علت وجود شرایط خاص، شاهد پذیرش بدون آزمون در این رشته ها باشیم.

به عنوان مثال، رشته هایی مانند اتاق عمل، تکنسین سلامت دندان، بهداشت محیط و… از جمله رشته های پیراپزشکی هستند که به صورت بدون کنکور در سال 96 ارائه شدند. در سال 97 نیز برخی از این رشته ها، به صورت بدون کنکور ارائه شدند که عبارتند از:  کاردانی بهداشت عمومی – بهداشت خانواده  کاردانی بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها  کاردانی بهداشت محیط  کاردانی علوم آزمایشگاهی  کاردانی هوشبری‌

شرایط ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی 1400

در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها – گروه آموزشی یکصد و یک
احتمال ارائه شدن رشته های پیراپزشکی بدون کنکور بسیار کم است اما پذیرش دانشجو در این رشته ها به صورت بی آزمون، شرایط و ضوابط لازم از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور و یا به صورت جداگانه قابل مشاهده خواهند بود.

در سال های گذشته، پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور مشروط بر دارا بودن برخی شرایط بود که در ادامه ذکر شده اند. 

دارا بودن دیپلم 3 ساله متوسطه نظام جدید و دوره پیش دانشگاهی  دارا بودن حداقل معدل کتبی دیپلم 15  دارا بودن سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته مورد نظر  دارا بودن حداقل سن 18 و حداکثر 25 سال تمام و در صورت انجام خدمت سربازی 27 سال تمام  دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی، مجاز به ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیراپزشکی نمی باشند.

  داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی برای ثبت نام داشته باشند.  رشته های بدون کنکور پیراپزشکی فقط در مقطع کاردانی ارائه می شوند.  دانشجویان ملزم به گذراندن تعهد خدمت 3 برابر طول مدت تحصیل در یکی از مراکز پزشکی معرفی شده توسط دانشگاه، هستند.  ادامه تحصیل دانشجویان رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در مقطع کارشناسی و بالاتر، مشروط به گذراندن دوره تعهد خدمت می باشد.  داوطلبان متاهل باید رضایت همسر خود را کسب کنند. 

تحصیل در این رشته ها رایگان می باشد ولی در سال 97 اگر داوطلبی قصد گذراندن دوره تعهد خدمت را نداشت، باید شهریه ای معادل 2 میلیون و 500 هزار تومان برای هر ترم پرداخت می کرد. چنان چه پذیرش این رشته ها، در سال های آینده نیز بر اساس سوابق تحصیلی صورت گیرد، شهریه پرداختی با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

در مورد رشته های پیراپزشکی و تعداد زیاد متقاضیان این رشته ها – گروه آموزشی یکصد و یک

آموزشگاه کنکور یکصد و یک با مدیریت استاد سیروان احمدی

————————————————————————

وبلاگ ما

——————————————————————-

ابتدایی
متوسطه (1)

متوسطه (2)

ویژه کنکور

نمونه فیلم های آموزشی

همکاری با ما
———————————

مطلب در سایت ما

——————————–

سایر مقالات مرتبط
روش های صحیح مطالعه برای کنکور
www.yeksadoyek.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *